Inne

Zadbaj o Swoje Zdrowie

Nalewka z bursztynu sposobem na zdrowie

Naturalne Oczyszczanie

W starożytności bursztynowi przypisywano nie tylko lecznicze ale wręcz magiczne właściwości. Historyk Pliniusz Starszy, przekazuje nam obraz kobiet noszących naszyjniki z bursztynu służące jako amulety zapobiegające chorobom migdałów i gardła.

Amulety z elektronu (grecka nazwa bursztynu) miały uchronić nie tylko przed chorobami, ale przed wszelkim nieszczęściem. W Polsce przezroczysty bursztyn noszono między innymi w celu usuwania kamieni żółciowych. Gdy bursztyn zmatowiał – choroba ustępowała.


Porcja bursztynu do przygotowania nalewki.
Dziś wprawdzie nie nosi się bursztynu jako amuletu magicznego, ale w medycynie naturalnej wciąż doceniany jest za swe lecznicze właściwości. Nalewka przez niektórych zwana tynkturą z bursztynu (tynktura, przestarzałe określenie na roztwór alkoholowy, w odróżnieniu odzwyczajonej nalewki może być pita najwyżej kroplami, a nie kieliszkami). Jest łatwa do sporządzenia. Wystarczy zaopatrzyć się w słoiczek pokruszonego bursztynu i spirytus. Polecamy państwu nasz przepis:

Nalewka bursztynowa

30-50 g miałkiego bursztynu wsypać do półlitrowej butelki i zalać 70 – procentowym lub mocniejszym spirytusem. Odstawić na dwa tygodnie. Bursztyn zabarwi spirytus na złocistobrązowy kolor. Po zużyciu nalewki bursztyn można pokruszyć i zalać kolejny raz (ten sam bursztyn można użyć tylko dwa razy).

Nalewkę z bursztynu stosuje się na:

Gorączka i przeziębienie – natrzeć nalewką raz lub dwa razy piersi i plecy chorego. Zabieg obniża temperaturę ciała i przyspiesza zdrowienie.
Bóle głowy – natrzeć nalewką skronie, czoło i wewnętrzne części nadgarstków.
Bóle kręgosłupa – nacierać nalewką obolałe miejsca na kręgosłupie i mięśnie około kręgosłupa.
Bóle przysercowe - nacierać niewielką ilością preparatu lewą stronę klatki piersiowej i mostek, pod pachą, lewą łopatkę, kręgosłup, a także skronie i przeguby dłoni. Dalej jak przy bólach głowy w ciągu tygodnia co 2 dzień wieczorem, a po tygodniu codziennie.
Dla regulacji krwiobiegu i ciśnienia krwi, oraz przeciwdziałaniu zawałom serca - 3 do 5 kropli nalewki na pół szklanki chłodnej wody, należy pić codziennie na czczo.
Przejedzenie i biegunka – należy wypić pół szklanki ciepłej wody dodając 9 kropli sporządzonej nalewki.
Nalewka bursztynowa może być też dodatkiem do herbaty:

Przeziębienie – 3 krople nalewki wlać do szklanki herbaty. Pić rano. Można łączyć z nacieraniem.
Astma – 5 kropli nalewki wlać do szklanki z herbatą. Pić codziennie rano.
Nalewka bursztynowa jest polecana szczególnie w porze jesienno – zimowej, gdyż poprawia odporność, leczy przeziębienia i działa bakteriobójczo. Wartościowe właściwości mają bursztyny nieoszlifowane i takie są wykorzystywane do sporządzania leczniczych nalewek.
Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation