Książka

Zbiór Książek

🔗 Nocny film 2017 - Genialny, porywający, zapierający dech w piersiach triller autorki „Wybranych zagadnień z fizyki katastrof”
Powieść tak mroczna, jak myśli młodej kobiety, która nocą rzuca się do opuszczonego szybu windy towarowej.Historia, w której nie ma ani jednego kłamstwa, ale nie ma też jednej prawdy.Książka, która nie kończy się między okładkami, ale kryje treści, do których dotrą tylko wytrwali.Intensywna, pochłaniająca, doskonała historia dziennikarza śledczego ogarniętego obsesją na punkcie zagadkowego zabójstwa córki filmowego geniusza żyjącego od lat w nieznanym odosobnieniu.
W wilgotną październikową noc w opuszczonym magazynie na dolnym Manhattanie zostaje odnalezione ciało pięknej młodej Ashley Cordovy. Choć jej śmierć zostaje z miejsca uznana za samobójstwo, doświadczony detektyw śledczy Scott McGrath podejrzewa inną przyczynę zgonu. Badając dziwne okoliczności śmierci dziewczyny i próbując dowiedzieć się czegoś o jej życiu, McGrath staje twarzą w twarz z dziedzictwem jej ojca – Stanislasa Cordovy, legendarnego otoczonego aurą tajemnicy, reżysera kultowych horrorów, którego nikt nie widział od ponad trzydziestu lat. Choć o filmach Cordovy napisano wiele, jego samego zawsze skrywał cień. W opinii dziennikarza kolejna śmierć w tej przeklętej rodzinie nie jest przypadkiem. Wiedziony ciekawością, potrzebą poznania prawdy, ale także zemsty McGrath pogrąża się coraz bardziej w niesamowitym, hipnotyzującym świecie wykreowanym przez diabolicznego reżysera. Ostatnim razem, gdy był blisko zdemaskowania Cordovy, utracił rodzinę i pracę. Teraz ryzykuje znacznie więcej…
Książka przypadnie do gustu wielbicielom prozy Stephena Kinga, Gillian Flynn i Stiega Larssona.
 
Nocny film to precyzyjnie skonstruowana powieść, którą po prostu się pożera.Inne „bestsellery” mogą zazdrościć jej energii, a przeciętni pisarze mogą marzyć o talencie Pessl do kreowania wyrazistych postaci. Joe Hill, 'The New York Times Book Review'Wspaniałe dzieło nieskrępowanej wyobraźni. Ta książka zawróci wam w głowie! tajemnicze i zawracające w głowie! Dean Baquet, dziennikarz, zdobywca Pulitzera, 'The New York Times Book Review'Szalenie sprytana… Cordova jest maniakalnym geniuszem, który wkrada się w najciemniejsze zaułki ludzkiego umysłu. Nocny film to studium wielkiego Twórcy Mitów, a zarazem dzieło, które samo wymaga studiowania. Ta powieść byłaby koszmarem Edgara Allana Poe…Przegapisz swój przystanek, przypalisz kolację, a w nocy nie będziesz chciał wyłączyć światła… „The Washington Post”Czarująca i zachwycająca. Inteligentny thriller-majstersztyk.Poza pozostałymi zaletami,jest to książka po prostu inna niż wszystkie. „The Boston Globe”Bardzo głęboko przemyślana książka.Czytasz, jakbyś był sprinterem, biegnącym ile sił w nogach do zakończenia, które będzie cię prześladować jeszcze przez wiele dni.Historia aż gęsta od różnych możliwych wskazówek, którą trzeba czytać, zaglądając do raz przeczytanych już rozdziałów,bskanując ukryte treści stron internetowych i komentarzy, szukając szczegółu, który odwróci wszystko do góry nogami. „New York”
Hipnotyzujące… Rzeczywistość i fikcja, życie i sztuka – wszystko zmieszane nie tylko w „nocnym filmie” Cordovy, ale przede wszystkim w Nocnym filmie Pessl. „Vanity Fair”
 
Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation