Uroda

Makijaż

DELIKATNE (JASNE) LATO - ANALIZA KOLORYSTYCZNA.

Eteryczna i delikatna kobieta. Zwiewna i subtelna nimfa, która swoją łagodnością zachwyca spojrzenia. Naturalny i harmonijny typ urody, na widok którego nie zrobisz „wow”, tylko zatrzymasz się i będziesz się wpatrywał w hipnotyzujące, rozmarzone oczy.

Jak rozpoznać delikatne lato?

Delikatne lato ma szkliste oczy. Jasne, chłodne spojrzenie. Mało w oczach barwnika – są lekko niebieskie, szarawe lub zielonkawe. Nie mają nic wspólnego z brązami. Oczy są otoczone przez jasne brwi i jasne rzęsy. Delikatne usta mają różowawe zabarwienie, ale w nich również barwnik jest umiarkowany.

Cera delikatnego lata jest subtelna, o chłodnym odcieniu. Może być troszeczkę wpadająca w beżowy kolor, ale wtedy jest blada. Delikatne lato, ma bowiem w swojej kolorystyce troszeczkę cech delikatnej wiosny. Są tu więc jakieś ciepłe cechy, ale na pewno stanowią one mniejszość. Skóra jest więc różowawa. Na policzkach delikatnie rysują się różowe rumieńce.

Jasne lato jest naturalną blondynką. Jej włosy mają gołębi odcień lub nawet wpadają w platynę. Zdarzają się też jasne lata z ciemnym blondem – wtedy nierzadko te włosy są określane jako mysie. Ich szarawy odcień bardzo wpasowuje się w zimną kolorystykę tego typu. Podkreślam jednak, że jest różnica między ciemną blondynką, a jasną szatynką. Włosy jasnego lata nie są jasnobrązowe (to już jest za ciemny kolor), ciągle mówimy o blondzie – ciemnym, ale blondzie.

Podsumowując: minimalny kontrast między oczami, skórą i włosami, wszystko w bardzo jasnej i nie krzykliwej kolorystyce.

Jakie barwy pasują do delikatnego lata?

Wszystkie pastele i subtelne kolory o chłodnym odcieniu najogólniej rzecz ujmując. Jasne lato ubrane w wyraziste kolory będzie jak przebrane. Nie o efekt klauna nam chodzi. Spójrz na zdjęcie Cate Blanchett. Od tej kobiety bije spokój, ale i dystyngowanie. Ten typ urody góruje nad innymi harmonią i równowagą.

Delikatne szarości mogą być dla jasnego lata doskonałymi neutralami. Radzę wyrzucić z szafy czerń, która nie wyświadcza absolutnie żadnej przysługi. Kolory wyłącznie jasne i delikatne. Jeśli beże, to z domieszką szarości. Niebieski tylko w stonowanej formie. Kobalty i granat mogą zbyt przytłaczać. Subtelne zielenie i turkusy wydobędą kolor oczu. Żółty w łagodnym, pastelowym wydaniu będzie ładnie współgrał ze skórą. Ale najpiękniejsze dla jasnego lata będą róże. Łagodne i delikatne róże, lawendowy fiolet i zwyczajny fiolet, ale jakby przyprószony szarym kolorem. Najmocniejsze kolory na jakie może sobie jasne lato pozwolić to koral i morski.

Makijaż delikatnego lata powinien być subtelny. Na oku może pojawić się delikatny turkus lub ożywczy jasny róż, ale najlepiej wyglądać będzie subtelna szarość. Na policzki nadaje się róż w jak najjaśniejszym kolorze. Usta najlepiej będą się prezentować w jasnych odcieniach różu. Tylko ten typ kolorystyczny jest w stanie godnie nosić perłowe szminki. Cechy podobne do jasnej wiosny, sprawiają, że na ustach delikatnego lata będą również znakomicie wyglądać koralowy i łososiowy błyszczyk. Jeżeli jest potrzeba dodania swojemu wyglądowi dramaturgii, można wybrać odpowiedni odcień błyszczyka nude i połączyć go z metalicznym makijażem oka.

Wymarzona biżuteria dla delikatnego lata to białe złoto. Jest to najlepsza opcja, choć można wybrać również klasyczne złoto, byle było z dala od buzi. Delikatne brylanty lub cyrkonie bez koloru będą dodawały delikatnego błysku, który jest potrzebny temu typowi urody. Jeżeli decydujesz się na kamienie, szukaj tych o kolorze jasnego różu. Biżuteria dla ciebie powinna mieć ulotną i filigranową formę.
Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation