Film

Filmy

Film "Challengers" to emocjonująca opowieść o rywalizacji, miłości i pasji, które rozgrywają się na tle światowego tenisa. W głównej roli widzimy Zendayę, która wciela się w Tashi, byłą tenisową gwiazdę, obecnie trenerkę. Jej mąż Art, grany przez Mike'a Faista, dzięki jej staraniom zmienia się z przeciętnego gracza w mistrza światowego formatu. Jednak aby przełamać złą passę, Tashi zgłasza go do udziału w prestiżowym turnieju "Challenger", gdzie Art będzie musiał zmierzyć się z Patrickiem, w którego rolę wciela się Josh O'Connor. Patrick, niegdyś obiecujący zawodnik, to także były przyjaciel Arta i ekschłopak Tashi, co dodaje całej historii dodatkowych emocji​​.

https://vider-pl.co/filmy/challengers/

Reżyserią "Challengers" zajął się Luca Guadagnino, znany z takich filmów jak "Tamte dni, tamte noce" czy "Bones and All". Scenariusz napisał Justin Kuritzkes. Muzykę do filmu skomponowali Trent Reznor i Atticus Ross, którzy wcześniej współpracowali z Guadagnino przy "Bones and All"​ (Wikipedia)​. Premiera filmu miała miejsce w Sydney, Australia, 26 marca 2024 r., a w kinach w Stanach Zjednoczonych film pojawi się 26 kwietnia 2024 r., w tym samym miesiącu co setna rocznica założenia MGM​​.

Trailer filmu, wydany 20 czerwca 2023 r., obiecuje emocjonujące przeżycia, łącząc sportową rywalizację z głęboko ludzkimi emocjami - namiętnością, gniewem i ambicją. Zendaya, opisując film na swoim profilu na Instagramie, użyła określenia "Codependency: The Movie", co sugeruje, że tematyka współuzależnienia będzie ważnym wątkiem produkcji​.

"Challengers" z pewnością przyciągnie widzów swoją mieszanką dramatu, sportu i głębokich emocji, a rola Zendayi już teraz wzbudza wysokie oczekiwania wśród fanów i krytyków.
Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation