Inne

naturalnie-urodnie,kosmetycznie

Złote zasady pedicuru

Specjaliści zgodnie twierdzą, że na wygląd stóp ma rodzaj noszonego obuwia. Za najzdrowsze uważają przewiewne i dobrze amortyzujące stopę japonki oraz crocsy. Oczywiście noszenie szpilek od czasu do czasu nie zaszkodzi, ale w pracy warto mieć wygodne obuwie na zmianę, zwłaszcza, gdy większość czasu spędza się w pozycji siedzącej.

Druga sprawa to prawidłowe obcinanie i dbanie o paznokcie u stóp. Pamiętaj więc o kilku prostych zasadach:
- za każdym razem dokładnie zmywaj lakier,
- usuwaj naskórek i zanieczyszczenia gromadzące się pod paznokciami,
- sprawdzaj, czy boki paznokci nie wrastają,
- skórki odsuwaj drewnianymi szpatułkami, dokładnie jak w przypadku paznokci u rąk
- paznokcie obcinaj na prosto, bez głębokiego wycinania w rogach, a kształt nadawaj im pilniczkiem, ze szczególnym uwzględnieniem ostrych krawędzi,
- regularnie dezynfekuj narzędzia używane do pielęgnacji stóp.

Skóry, szczególnie tej między palcami raczej nie należy natłuszczać (sprzyja to rozwojowi infekcji i grzybic), ale same paznokcie już tak – zapobiega to ich przesuszeniom i rogowaceniu skórek wokół. Nie wolno zapominać także o peelingach – najskuteczniej działają stosowane na wcześniej wymoczone stopy (w kąpieli solnej, zmniejszającej obrzęki lub zmniejszającym potliwość naparze z szałwii). Kiedy peeling nie radzi sobie ze zrogowaceniami pięt, najlepiej sięgnąć po pumeks lub tarkę. Po skończonym zabiegu konieczna jest aplikacja kremu – najlepiej silnie nawilżającego z mocznikiem. Przy stopach z silną tendencją do przesuszania, czy rogowacenia można nałożyć go grubszą warstwą i zabezpieczyć bawełnianymi skarpetkami lub w wersji ekstremalnej – folią spożywczą i ręcznikiem, pozostawiając na około 30 minut. Taka kuracja powtarzana codziennie przez tydzień przynosi naprawdę świetne rezultaty.
Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation