Pomoc

Jak zapisywać obrazy?

Zainstaluj sobie przycisk w przeglądarce, a potem korzystaj z niego przeglądając internet, kliknij jak tylko zobaczysz coś interesującego.

Jeśli masz fajne rzeczy na dysku, korzystaj z widocznego powyżej przycisku "+ DODAJ"

Jak zapisywać filmy?

Tak samo! W tej chwili wykyrwamy linki do filmów z Youtube oraz Vimeo.

Co to jest obserwowanie?

To inaczej śledzenie, czy też subskrybowanie treści.

W serwsie udzielają tysiące osób, chociaż do gustu przypadnie ci pewie kilkoro z nich. Przeglądając serwis znajdziesz na przykład, Agnieszkę, która znajduje piękne gadżety do domu, czy Jacka, który co chwila umieszcza zdjęcie super samochodu. Podobają ci się ich zdjęcia. Jeśli dodasz ich do obserwowanych, będziesz na bieżąco mieć dostęp do tego wszystkiego, co umieszczą w STYLOWYCH.

Odkrywanie i  dodawanie do obserwowanych takich niesamowitych osób, to jeden z twoich celów tutaj!

Obserwowanie ludzi, kolekcji i źródeł

Najprostszą metodą jest obserwowanie wszystkich materiałów wrzucanych przez wybranego użytkownika, np. Joannę. Ale czasem może się okazać, że nie interesuje cię wszystko co ona wrzuca, tylko jedna jej konkretna kolekcja z Piękny dom - wtedy możesz obserwować tylko tę wybraną kolekcję Joanny. 

Może się też zdarzyć, że spodobała ci się jedna ze stron źródłowych, np. demotywatory.pl i chcesz na swojej strony oglądać najlepsze odkrycia wszystkich użytkowników. Obserwuj wtedy tę domenę.

Lubienia a dodawanie 

Lubienie to zwykły sposób na wyrażenie uznania dla jakiegoś zdjęcia, bez umieszczania go na twoim profilu.
 
Jeśli uważasz, że chcesz zachować to zdjęcie np. miejsca gdzie pragniesz spędzić wakacje, sypialni o której marzysz czy świetnego przepisu kulinarnego, rób to śmiało.
 
STYLOWI powstał właśnie do dzielenia się ciekawymi rzeczami z innymi.
 

Problemy przy dodawaniu materiałów do STYLOWI

Czasem może się zdarzyć, że nie uda się pobrać zdjęcia czy filmu z innego serwisu. Przycisk dodawnia jest ciągle udoskonalany, zgłoś nam taki link, a być może uda nam się pomóc.
 

Niewłaściwe treści

W skrócie: nagość, wulgarność, przemoc - to rzeczy, których nie chcielibyśmy oglądać na STYLOWI. Prosta zasada - jeśli nie pokazałbyś czegoś swojej 10 letniej siostrze, nie umieszczaj tutaj. 

Jeśli napotkasz na takie materiały, zgłoś je nam, a my je usuniemy.
 

Czym się różni kolekcja prywatna od publicznej?

Czasem chcesz swoją kolekcję ukryć przed innymi, chcesz mieć tam coś mocno intymnego, czego nie chcesz by nie komentowali, czy dodawali do siebie inni.
 
Takie materiały umieszczaj w kolekcji prywatnej. Będziesz wtedy mógł je oglądać sam, lub osoby które otrzymają do nich link. 
Prywatne kolekcje nie pojawią się w:
- wynikach wyszukiwania
- tylko ty zobaczysz je na swoim profilu
Co najważniejsze - każdy materiał umieszczony w prywatnej kolekcji, staje się materiałem prywatnym.
 

Czym są kolekcje?

Każdy z nas od dziecka gromadzi, zbiera, selekcjonuje rzeczy tak ,aby powstały z nich niezależne zbiory agregujące elementy zunifikowane pod względem treści, tematu, cechy. Jednym słowem czegoś, co daną zbiorowość wyróżnia. W off-linie służą nam do tego segregatory, kosze, szafy, szufladki itd. STYLOWI dzięki tworzeniu wirtualnych kolekcji pozwala na tworzenie zbiorów filmów i zdjęć w sposób, który dla Ciebie ma sens, tak jak Ty to widzisz, czujesz i rozumiesz.

Kolekcja to zbiór elementów, który w serwisie reprezentuje prostokąt opatrzony tytułem oraz 9 miniaturkami – zdjęciami wchodzącymi w skład kolekcji.  W praktyce wygląda to tak:

Ilość kolekcji, którą możesz stworzyć jest nieograniczona. Jedynym ograniczeniem jest tylko i wyłącznie Twoja wyobraźnia!

Aby korzystanie z serwisu było pełne, pamiętaj aby tablice były tworzone tematycznie i według pewnego klucza zainteresowań. Pozwoli to osobom, które odnajdą Twoje kolekcja na swobodne poruszanie się między nimi i łatwiejsze dzielenie się Twoimi inspiracjami! Zadbaj o to aby miniaturki w intuicyjny sposób opowiadały o zawartości kolekcji oraz były spójne z tytułem.

W każdej chwili możesz podejrzeć osoby, które obserwują dodawane przez Ciebie nowe kolekcje.

Dowiesz się w ten sposób dla kogo jesteś inspiracją, kto podziela Twój smak, gust, czy styl! Tworzona się w ten sposób sieć ludzi będzie dla Ciebie realnym miernikiem popularności dokonywanych przez Ciebie wyborów i tworzonych kolekcji.

Również sam możesz obserwować wszystkie, bądź poszczególne kolekcje osób, których wybory, styl, gust, czy sposób patrzenia na świat jest zbieżny z Twoim!

To twoje wirtualne albumy,  z pomocą których organizujesz zebrane przez ciebie zdjęcia i filmy.

Jak stworzyć kolekcję?

Nowe kolekcje tworzysz podczas zakładania konta w serwisie, potem także w momencie kiedy dodajesz nowy materiał.

Jak zmienić nazwę kolekcji?

Aby zmienić nazwę kolekcji musisz wejść w "Moje kolekcje" i skorzystać z dostępnego pod interesującą Cię kolekcją przycisku "Edytuj". Po zmianie nazwy klikasz przycisk "Zapisz" i gotowe - nazwa kolekcji jest zmieniona.

Jak zmienić kolekcję w prywatną?

Celem dokonania tej zmiany musisz wejść w "Moje kolekcje", wybrać interesującą Cię kolekcję i skorzystać z przycisku "Edytuj" dostępnego pod każdą kolekcją. W nowym oknie, które się pojawi, kliknij w pole status, które zmieni kolekcję z publicznej na prywatną (poznasz to po zmianie statusu kolekcji oraz zmianie koloru kuli - będzie on od teraz szary). Na końcu kliknij "Zapisz" i gotowe!

Jak zaprosić osoby do współtworzenia kolekcji?

Aby dodać osobę do współtworzenia kolekcji wchodzimy w "Moje kolekcje", wybieramy kolekcję, którą chcemy tworzyć wspólnie z innymi i klikamy w dostępny pod kolekcją przycisk" Edytuj". W nowym oknie zmieniamy opcję "Kto dodaje" z "Tylko ja" na "Ja i moi znajomi" oraz w polu poniżej wpisujemy nick osoby, którą chcemy zaprosić do współtworzenia naszych kolekcji. Za znajomego należy rozumieć osobę, która Cię obserwuje, bądź która jest przez Ciebie obserwowana!

Jak skasować kolekcję?

Wchodzimy w "Moje kolekcje", wybieramy kolekcję do usunięcia, klikamy w dostępny pod nią guzik "Edytuj", w nowym oknie wybieramy opcję "Usuń" i potwierdzamy. Kolekcja jest już usunięta.

Co to jest obserwowanie?

To inaczej śledzenie, czy też subskrybowanie treści.

W serwsie udzielają tysiące osób, chociaż do gustu przypadnie ci pewie kilkoro z nich. Przeglądając serwis znajdziesz na przykład, Agnieszkę, która znajduje piękne gadżety do domu, czy Jacka, który co chwila umieszcza zdjęcie super samochodu. Podobają ci się ich zdjęcia. Jeśli dodasz ich do obserwowanych, będziesz na bieżąco mieć dostęp do tego wszystkiego, co umieszczą w Popkornie.

Odkrywanie i  dodawanie do obserwowanych takich niesamowitych osób, to jeden z twoich celów tutaj!

Obserwowanie ludzi, kolekcji i źródeł

Najprostszą metodą jest obserwowanie wszystkich materiałów wrzucanych przez wybranego użytkownika, np. Joannę. Ale czasem może się okazać, że nie interesuje cię wszystko co ona wrzuca, tylko jedna jej konkretna kolekcja np. Wakacyjne Inspiracje - wtedy możesz obserwować tylko tę wybraną kolekcję Joanny. 

Może się też zdarzyć, że spodobała ci się jedna ze stron źródłowych, np. demotywatory.pl i chcesz na swojej strony oglądać najlepsze odkrycia wszystkich użytkowników. Obserwuj wtedy tę domenę.

 

Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation