Plakaty i obrazy

Dla domu z duszą

Obraz olejny na płótnie, 40 x 50 cm. Tytuł: Cyrk.
Boki zamalowane na jasny, pastelowy odcień zieleni.

Obraz w stylu ilustracyjnym, inspirowany własnymi przemyśleniami na temat życiowej gonitwy za osiągnięciami, dobrami materialnymi, modą i oczekiwaniami społecznymi. Czyli Cyrk zwany życiem.

Zaintrygował mnie ostatnio, w odniesieniu do oczekiwań społecznych właśnie, fragment dziennika Anne Frank, który polecam w całości, a przytaczam we fragmencie:

Wszyscy uważają, że jestem przesadna, gdy mówię, śmieszna, gdy milczę, bezczelna, gdy odpowiadam, przebiegła, gdy mam dobry pomysł, leniwa, gdy jestem zmęczona , egoistyczna, gdy zjem o kęs za dużo, głupia, tchórzliwa, wyrachowana, itp, itd. (...) I chociaż śmieję się z tego, i zachowuję się tak, jakbym się tym w ogóle nie przejmowała,, przejmuję się jednak, chciałabym prosić Boga, żeby mi dał inną naturę, która nie podburza wszystkich ludzi przeciwko mnie.


INFORMACJA: W tym roku zgłosiłam kilka prac na licytację na rzecz Szlachetnej Paczki. Zimową porą (grudzień lub styczeń) powinny się one pojawić na aukcjach Allegro, wystawi je Fundacja Wiosna.
Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation