Fotografia

L a z u r

Z kolejnymi wydechami staraj się wydłużać dźwięk „e” i śpiewać go nieco głośniej. Poczuj, jak dźwięk oczyszcza i rozluźnia blokady komunikacyjne i twórcze. Czas trwania ćwiczenia: na początek 2–3 minuty.

Możesz praktykować codziennie, przez siedem dni, najlepiej w drugiej połowie dnia. Muzyka, która zharmonizuje i odblokuje napięcia w czakrze gardła, to: śpiew gardłowy (z Tuwy w Mongolii), śpiewy operowe, ragi indyjskie.

Powtarzaj mantrę „ham”
Zanim rozpoczniesz praktykę, usiądź wygodnie, zamknij oczy i skup uwagę na oddechu. Teraz wraz z wydechem zaintonuj mantrę: ham (przeciągaj dźwięk: haaaammm). Powtórz to 10 razy.

Wymasuj szyję
Sięgnij dłońmi do mięśni szyi i zacznij je masować. Zejdź też niżej, do barków. To w tych miejscach najczęściej kumulujemy stresy. Rozluźnianie chronicznie napiętych mięśni pozwoli naszej szyi być bardziej elastyczną. A szyja reprezentuje otwartość, a także elastyczność myślenia.

Otocz się kolorem nieba
Jeśli często chorujesz na gardło, trudno ci wyrażać swoje zdanie, brak ci wiary we własne możliwości, otaczaj się barwą niebieską. Owijaj szyję chustkami i szalami w tym kolorze, noś błękitne koszule i swetry. Możesz też kupić albo samemu namalować obraz przedstawiający niebo.

W pracy postaw na biurku zdjęcie nieba albo jakiś przedmiot w niebieskim kolorze, aby przypominał ci o prawie do odmawiania, jeśli ktoś wkłada na twoje barki więcej, niż możesz udźwignąć. W domu również postaw jakiś niebieski przedmiot, żeby ci przypominał, że masz prawo do czasu tylko dla siebie.

Powtarzaj afirmacje

• Jasno komunikuję innym to, co jest dla mnie ważne.
• Umiem odmawiać, jeśli czuję, że coś nie jest w zgodzie ze mną.
• Potrafię z łatwością wypowiadać swoje zdanie.
• Otwieram się na swoją twórczość i moje powołanie.
• Szanuję to, że każdy z nas jest inny i ma swoje zdanie.

Kamienie szlachetne, które pomogą ci w komunikacji i rozbudzeniu twórczych zdolności, to: akwamaryn, turkus, chalcedon.
Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation