Dobre książki

11 inspiracji
"Regan MacDuff przyszła na świat jako druga z sióstr bliźniaczek. Matka nie poświęcała jej wiele uwagi, faworyzując starszą córkę, prawowitą i jedyną dziedziczkę rodowego majątku. Los Regan wydaje się przesądzony - resztę swego życia ma spędzić w klasztorze. Ale tu pada ofiarą intrygi i zostaje sprzedana handlarzowi niewolników. Trafia w ręce Karima al Malina, mistrza sztuki erotycznej, który kształci ją na Niewolnicę Miłości..."
"Dziewczyny z Rijadu ukazały się w 2005, wywołując ogromną sensację w świecie arabskim. W powieści przedstawione zostało życie młodych saudyjskich singielek ze stolicy Arabii Saudyjskiej – Rijadu. Świat sekretów, niedomówień, marzeń i intryg, świat, którego istnienia mało kto się domyślał. Poprzez opowieść snutą na łamach forum internetowego poznajemy losy czterech młodych kobiet: Gamry, Michelle, Sadim i Lamis. Każda z nich ma inną historię, każda na swój sposób musi stawić czoła konserwatywnemu społeczeństwu, sile tradycji i zakazom, zarówno w kwestiach codziennych, jak i tych fundamentalnych."
"Wstrząsający pamiętnik młodej kobiety, mieszkanki Afganistanu, która wraz z rodziną ucieka z kraju krótko przed pamiętnymi wydarzeniami z 11 września 2001 roku. To chwytająca ze serce relacja z życia pod rządami talibów widziana oczyma młodziutkiej niewinnej dziewczyny. "
"Gdy młodziutka Yasmina pada ofiarą gwałtu, okrywa hańbą nie tylko siebie, ale i całą rodzinę. Obyczaje islamu są dla niej bezwzględne. Wypędzona z Egiptu, przeklęta i skazana na śmierć, zwraca się w stronę kultury Zachodu, gdzie będzie musiała na nowo zbudować swoją tożsamość. Jednak los zechce, by po latach wróciła w rodzinne strony i poznała skrywane przez pokolenia tajemnice obłędu, cudzołóstwa, morderstwa... Ulica rajskich dziewic to nie tylko dzieje arystokratycznego klanu Raszidów, to także barwna opowieść o obyczajowości i historii Egiptu."
Jest to książka, której tematyka skupia się na zastosowaniu etyki względem trudnych kwestii czy problemów społecznych jak np. aborcja, dyskryminacja czy eutanazja.
Peter singer w dość ciekawy sposób przytacza przykłady przedstawiając własną teorię.
"Najnowsza książka Aslama to powieść polityczna, a także moralizatorska. Autor pokazuje okropieństwa kraju, w którym od wieków trwa wojna, po to by w czytelniku wzbudzić określone odczucia i refleksje. Obrazy jakimi operuje są niezwykle silne i prawdą jest opis na okładce mówiący, że książkę trzeba czasem odłożyć, by zaczerpnąć tchu i czytać dalej. "

"We współczesnym Afganistanie splatają się losy Marcusa, Anglika, który spędził tu większość życia, Rosjanki Lary, Davida - byłego agenta CIA i fanatycznego wyznawcy islamu, Casy. (...) Fascynująca opowieść o kraju będącym przez lata w stanie wojny - najpierw Sowieci, później talibowie, wreszcie Amerykanie.To co dla części Afgańczyków jest wyzwoleniem, dla religijnych fundamentalistów jest niszczeniem narodowej tożsamości i musi zaowocować śmiercią jak największej liczby amerykańskich obywateli."
Zbiór reportaży dotyczących Arabskiej Rewolucji zapoczątkowanej w 2010 roku w Tunezji.
Rok 2072.
Bohaterem jest Zak, który przebywa w chińskim więzieniu za włamanie na serwer jednej z wielkich korporacji. W jednym momencie jego zycie w więzieniu zmienia się gdy jako haker dostaje od tajemniczej kobiety zlecenie znalezienia świętej relikwi.
Fakt, że nasz bohater nadal przebywa w więzieniu nie jest przeszkodą do podjęcia się "detektywistycznego" zadania, które umożliwia mu wirtualny swiat. Poprzez sieć może on wejść w ciało wybranego i zakupionego klona za pomocą którego nasz bohater porusza się po zislamizowanej Europie lat 70 XXI wieku.
Ze światem naszego bohatera - Zaka przeplata się drugi alternatywny świat bohaterem którego jest tzw. "Łowca Demonów" z Damaszku w rzeczywistości będący programem ochronnym - defensorem wirtualnego świata sprawnie uprzykrzającym życie Zakowi. Defensor jednak sam mocno wierzy, że jest człowiekiem z krwi i kości.
Książka napisana w dość pomysłowy sposób zachęcający czytelnika do śledzenia coraz to kolejnych wydarzeń.
Modlitwa o Deszcz to fantastyczny reportaż w "wykonaiu" Wojciecha Jagielskiego będący wynikiem jego podróży do Afganistanu w latach 1992-2001.
Książka ta jest wspaniałą podróżą do niesamowitego państwa jakim jest afganistan. Jest to opowieść o talibach i mudżahedinah, o afgańskiej rzeczywistości, reżimach i konfliktach.
Doktryna Szoku to kolejna po No Logo książka Naomi Klein.
Traktuje ona o tym jak świat jest podbijany za pomocą strategii wolnego rynku w amerykańskim rozumieniu. Przedstawia w jaki sposób wykorzystuje się kraje, które w danym momencie znajdują się w stanie "szoku" przytaczając szereg przykładów z najnowszej historii świata.
Wynikiem jest teza według której globalny kapitalizm zwyciężył ukrywając się pod przykrywką demokratyzacji działąjąc destruktywnie.
Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Następna strona