Musisz być zalogowany, by wykonać tę akcję
Musisz być zalogowany, by wykonać tę akcję
Musisz być zalogowany, by wykonać tę akcję
Musisz być zalogowany, by wykonać tę akcję

Kuchnia

Pyszności

Delikatna, puszysta rolada z najsmaczniejszym kremem kokosowym. Całe pieczenie to tylko 12 minut! Krem wykonany bez dodatku żelatyny, na samym serku kremowym i śmietance kokosowej. Z wiórkami i płatkami kokosowymi.. przysłowiowe niebo w buzi :-). Polecam dla lubiących kremowe ciasta i oczywiście - kokos!

Składniki na biszkopt:

3 duże jajka
50 g drobnego cukru
40 g mąki pszennej
40 g skrobi (mąki) ziemniaczanej
pół łyżeczki proszku do pieczenia
szczypta soli
Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.

Białka oddzielić od żółtek. Białka ubić na sztywną pianę ze szczyptą soli. Dodawać stopniowo cukier, dalej ubijając. Dodawać po jednym żółtku, i dalej ubijać.

Mąki przesiać z proszkiem. Dodać do ubitej masy i delikatnie wymieszać szpatułką, by piana nie 'siadła'.

Blachę prostokątną o niewysokich brzegach (o wymiarach 43 x 28 cm) wyłożyć papierem do pieczenia. Na papier wyłożyć masę, wyrównać.

Przygotować lniany ręczniczek kuchennym, oprószyć drobnym cukrem.

Blaszkę z ciastem włożyć do piekarnika rozgrzanego do 170ºC i piec przez około 12 minut. Wyjąć z piekarnika, odwrócić do góry dnem, ciasto przełożyć na lniany ręczniczek kuchenny, usunąć papier do pieczenia. Następnie roladę zwinąć wzdłuż dłuższego boku (razem z ręcznikiem), odstawić do ostudzenia.

Krem kokosowy:

500 g serka mascarpone
250 ml śmietanki kokosowej 22%*
3/4 szklanki wiórków kokosowych
1 łyżka likieru Malibu
3 łyżki cukru pudru
Dodatkowo:

płatki kokosowe, do posypania
cukier puder, do oprószenia
Wszystkie składniki powinny być schłodzone.

Wszystkie składniki na krem kokosowy umieścić w misie miksera i zmiksować, pod sam koniec miksowania dodając wiórki kokosowe. Nie miksować zbyt długo, tylko do połączenia się składników.

*Zamiast śmietanki kokosowej można wykorzystać mleko kokosowe: schłodzone mleko ostrożnie wyjąć z lodówki, odwrócić puszkę dnem do góry, otworzyć, wodę kokosową przelać do osobnego naczynia (nie będzie nam potrzebna w przepisie). Z puszki wyjąć pozostałą gestą śmietankę kokosową, wykorzystać ją w przepisie.

Wykonanie

Wystudzoną roladę odwinąć, usunąć ręcznik. Na biszkopt wyłożyć krem. Zwinać w taki sam sposób, jak była zwinięta rolada wraz z ręczniczkiem, czyli wzdłuż dłuższego boku. Schłodzić w lodówce przez minimum 4 godziny.

Przed podaniem oprószyć cukrem pudrem, obsypać płatkami kokosowymi.

Przechowywać w lodówce.
Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation