Musisz być zalogowany, by wykonać tę akcję
Musisz być zalogowany, by wykonać tę akcję
Musisz być zalogowany, by wykonać tę akcję
Musisz być zalogowany, by wykonać tę akcję

Kuchnia

Ciasta

Składniki:

700 g sera mielonego z wiaderka
250 ml śmietany 30%
150 g cukru pudru
350 ml musu truskawkowego*
2 galaretki truskawkowe
600 g truskawek
3 łyżki żelatyny
250 g herbatników
100 g masła

Masło rozpuścić i zostawić do przestygnięcia. Herbatniki zmiksować w malakserze. Wymieszać herbatniki z masłem. Foremkę 22 x 26 cm wyłożyć folią spożywczą. Na dno wysypać herbatniki i równomiernie rozprowadzić. Wstawić foremkę do lodówki.
Ser zmiksować z cukrem pudrem. Truskawki zmiksować w blenderze na mus, odmierzyć podaną ilość i dodać do sera. Całość wymieszać. Żelatynę zalać 6-7 łyżkami gorącej wody, wymieszać do rozpuszczenia i przestudzić. Śmietanę ubić na sztywno, dodać do masy serowej i wymieszać. Ciągle ubijając wlewać przestygniętą żelatynę (może być lekko ciepła).
Masę serowo-truskawkową wylać na przygotowany spód i wstawić do lodówki do stężenia. Galaretki rozpuścić w 3 szklankach gorącej wody i zostawić do ostygnięcia. Truskawki pokroić na ćwiartki. Wyłożyć na zastygnięty sernik i zalać gęstniejącą galaretką. Wstawić do lodówki do całkowitego stężenia galaretki.

* taką ilość można uzyskać z ok. 300-400 g truskawek
Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation