Kuchnia

desery

Składniki:

500g niskotłuszczowego, gładkiego twarogu*w temperaturze pokojowej( lub ew. naturalnego serka homogenizowanego)
2 galaretki o smaku owoców leśnych
200-300g mrożonych owoców leśnych
2-4 łyżki( lub według uznania) cukru

*użyłam niemieckiego twarogu( Speisequark), który jest gładki jak serek homogenizowany, ale trochę od niego gęstszy

dodatkowo:

2-3 łyżki mrożonych owoców leśnych do ozdobienia

Wykonanie:

Galaretki rozpuścić w osobnych naczyniach, każdą w 400ml wody, dodać cukru do smaku. Odstawić do ostudzenia. Kiedy będą już zimne, ale cały czas płynne, dokładnie wymieszać jedną z nich z twarożkiem. Następnie do powstałej masy dodać 3/4 zamrożonych owoców, szybko wymieszać i natychmiast przełożyć do czystej miseczki lub wyłożonej folią spożywczą małej tortownicy. Wyrównać powierzchnię sernika i wstawić do lodówki. W tym czasie do drugiej galaretki** wsypać pozostałą część zamrożonych owoców, wymieszać i przełożyć na ściętą już masę serową. Schłodzić w lodówce około godziny( lub dłużej jeśli będzie to konieczne).
Jeśli sernik zrobiony był w misce- przed wyjęciem sernika należy całą miseczkę wstawić na 1-2 minuty do gorącej wody, uważając, aby woda nie dostała się do środka. Dzięki temu sernik powinien bez problemów "wyjść" po odwróceniu miseczki do góry nogami. Udekorować sosem owocowym i mrożonymi owocami.

**w zależności od wielkości i kształtu miski, może okazać się, że galaretki będzie trochę za dużo

Sos owocowy:

4-5 łyżek mrożonych owoców leśnych
2-4 łyżki wody
2 łyżeczki cukru

Wszystkie składniki zagotować w małym garnuszku, aż owoce zrobią się miękkie( w razie konieczności dodać odrobinę więcej wody). Przetrzeć przez sitko, aby pozbyć się pestek i skórek, przestudzi
Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation